Цікаві факти про Німецьку мову

Німецька мова – одна з найпоширеніших та найпопулярніших європейських мов, мова новаторів, розвитку та сучасної науки. А вам цікаво дізнатися більше про цю мову?
Ми підготували підбірку фактів про мову, яка вражає своєю оригінальністю та яку важко сплутатитати з іншими мовами😏😅

✔️Більшість іменників німецької мови мають жіночий рід – 46%, чоловічий рід – 34%, середній – 20%. Всі іменники пишуться з великої літери, керують німецькою мовою і становлять 74,3%, прикметники – 13,8%, дієслова – 10,1%.

✔️В німецькій мові дуже багато складних слів, які можуть складатися з трьох-чотирьох слів, а інколи і більше. Наприклад, die Tischlampe- настільна лампа, das Monatsende – кінець місяця,  das Bundesgesundheitsministerium – міністерство здоров`я землі (області), Die Sozialversicherungsnummer – номер соціального страхування. У їх словнику не рідкість зустріти слова-монстри, що складаються з 40, 50, а то і 60 букв.

✔️Німецька мова – це друга в світі мова науковців.

✔️Числівники в німецькій мові пишуться разом 238 –zweihundertachtunddreißig
В числівниках завжди одиниці вимовляються перед десятками 21 – einundzwanzig – один і двадцять.

✔️В українську мову перекочувало багато іноземних слів, зокрема німецьких, які ми вживаємо, не замислюючись про їх походження – ландшафт, мольберт, солдат, феєрверк, циферблат, бутерброд і багато іншого.

✔️Поряд з літературною німецькою мовою існує безліч діалектів та напівдіалектів (близько 50 різновидів), які значно відрізняються один від одного в залежності від регіону проживання німців. Різниця у вимові настільки істотна, що житель півночі може не зрозуміти корінного південного жителя, а телебачення транслює передачі для інших регіонів з субтитрами.

✔️Назви днів тижня у німецькій мові в більшості випадків походять від імен богів Стародавньої Німеччини.

✔️Найпопулярніше ласкаве ім’я, як для чоловіка, так і для жінки – це «Скарб», ним називають своїх половинок 90% німців. 

P.S. Запрошуємо на курс вивчення німецької мови у LangArt